مقالات

قهوه دارک رست چیست؟

قهوه دارک رست

قهوه دارک رست

قهوه دارک رست چیست؟ آیا چیزی درباره رست دانه های قهوه می دانید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی درباره رست قهوه دریافت کنید. قهوه در ابتدا سبز رنگ است اما رست کردن و یا همان بو دادن و برشته کردن قهوه باعث می شود تا رنگ آن ها تغییر کند. زمانی که عمل رست قهوه انجام می شود دانه های قهوه، عطرها و طعم های مختلفی پیدا می کنند و از یک دانه ی خام به یک دانه طعم دار و خوشمزه تبدیل می شوند.

زمانی که فرآیند رست قهوه آغاز می شود با گذر زمان دانه ها سبز رنگ تغییر رنگ می دهند در مرحله ی اول به قهوه ای روشن تبدیل می شوند و پس از گذشت زمان بیشتر رنگ آن ها به قهوه ای تیره تغییر خواهد کرد و در نهایت دانه های قهوه به رنگ مشکی تبدیل می شوند که به آن قهوه دارک رست گفته می شود.

دانه های قهوه دارک برای مدت طولانی تری و در دمای بالاتری نسبت به دانه های مدیوم و مدیوم لایت روی دستگاه برشته می مانند. برای تیره شدن، دانه های قهوه باید تا دمای بالاتر از 430 درجه (اما نه خیلی داغتر از 440 درجه) تفت داده شوند. دانه ها در این فرآیند رطوبت بیشتری را از دست می دهند. قهوه‌های دارک معمولاً طعمی دودی دارند و پررنگ هستند.

مشخصات قهوه دارک رست

رنگ این قهوه بسیار تیره و تقریبا سیاه است و طعم آن دودی و سوخته است. به خاطر روغن روی سطح آن، حالت درخشندگی دارد. همچنین کافئین موجود در این قهوه به طورکم است. معمولا به نامهای رست فرانسوی، رست ایتالیایی و برشته قاره معروف هستند.

مقاله مفید: آشنایی با انواع قهوه

قهوه دارک

انواع درجه رست قهوه

اصولا قهوه در سه درجه رست می شود:

مدیوم: دانه های قهوه ای که مدیوم رست می شوند قهوه ای تیره هستند و دارای حداقل روغن می باشند. طعم آن ها نسبتا سنگین است و ترک دانه های قهوه در این نوع رست تا حدودی باز می شود.

مدیوم لایت: دانه هایی که به رنگ روشن می باشند و می توان گفت تقریبا روغنی ندارند طعم آن ها بسیار ملایم می باشد و اسیدیته زیادی دارند و ترک دانه های قهوه در این نوع رست باز نمی شود و تغییری نمی کند.

دارک: رنگ دانه های قهوه در این نوع رست تیره و سیاه می شود و دارای روغن بسیاری هستند طعمی تلخ و دودی دارند و وزن آن ها سبک شده است و شکاف و ترک در این دانه ها کاملا باز و مشخص می باشد.

بیشتر بخوانید  طرز تهیه قهوه بولت پروف

مقاله مرتبط: آشنایی با ویژگی انواع رست قهوه

کافئین قهوه دارک رست چقدر است؟

به نظر اغلب مردم و دوستداران قهوه، هر چه درجه رست دانه های قهوه بیشتر باشد، میزان کافئین موجود در آن بیشتر می شود اما باید بگوییم که این فکر کاملا اشتباه است. در واقع رست قهوه هیچ گونه تاثیری بر روی میزان کافئین قهوه ندارد. قهوه دارک رست اگر دارای کافئین بالا باشد شاید به این دلیل است که دانه های روبستا در آن بیشتر به کار رفته است چرا که دانه های روبستا دارای کافئین بالایی هستند و طعمی تلخ دارند.

خرید قهوه دارک رست

برای خرید قهوه دارک رست می توانید آن را از فروشگاه آریا تهیه کنید. فروشگاه آریا علاوه بر قهوه، انواع تجهیزات قهوه، نوشیدنی های پودری و فوری و سایر محصولات مرتبط با قهوه را دارد. با خرید قهوه دارک رست از فروشگاه اینترنتی قهوه می توانید از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *