مقالات

راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی

راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی

راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی

خرید یک دستگاه اسپرسوساز با مدل ها، مارک ها و ویژگی های زیادی که باید در نظر گرفته شود، می تواند یک کار دلهره آور باشد. در این راهنما سعی داریم  تا در میان گزینه های بی شمار برای خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی به شما کمک کنیم تا دستگاه اسپرسوساز مناسبی را که متناسب با نیازها و بودجه شما باشد، بیابید.این مقاله توسط مجموعه قهوه آریا، بهترین فروشگاه قهوه، نوشته شده است.

مقدمه

امروزه انواع مختلفی از دستگاه های اسپرسوساز وجود دارد، و امروزه رقابت زیادی در بازار وجود دارد، به طوری که گاهی اوقات انتخاب کردن واقعاً دشوار است، زمانی که شما همه اطلاعات را ندارید. به همین دلیل است که ما  راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی را گردآوری کرده ایم.

حتی اگر قصد خرید دستگاه  را ندارید، این صفحه به شما نشان می‌دهد که چه تفاوت‌هایی بین همه دستگاه‌های اسپرسوساز وجود دارد.

دستگاه اسپرسوساز چیست؟

دستگاه اسپرسوساز یک وسیله آشپزخانه است که قهوه را با فشار دادن آب فشرده تقریباً جوشیده از طریق یک کیسه فشرده قهوه آسیاب شده دم می کند. نتیجه یک قهوه غلیظ و غلیظ است که تحت نام اسپرسو قرار می گیرد.

یک اسپرسوساز چندین بخش دارد که از یک دستگاه به ماشین دیگر متفاوت است، اما برخی از قطعات هستند که همیشه ثابت می مانند: پمپ، دیگ بخار، گروه هد و فیلتر.

دیگ بخار بخشی است که آب را گرم می کند، گروه هد آب را به فیلتر می رساند، پمپ فشار دم کردن را ایجاد می کند و فیلتر جایی است که قهوه آسیاب شده دم کرده و فیلتر می شود.

اجزای دستگاه اسپرسو

اگر هدف شما این است که بهترین دستگاه ارزان قیمت را بدست آورید، می توانید مطالعه را در اینجا متوقف کنید. اما اگر یک دستگاه اسپرسوساز عالی می خواهید که نیازهای شما را برآورده کند، باید تکالیف خود را انجام دهید. ما همچنین در اینجا بر روی ماشین‌های پمپ‌محور تمرکز می‌کنیم، اگرچه ماشین‌های بخار رانده فنی واجد شرایط هستند.

راهنمای ما به شما نشان می‌دهد که مهم‌ترین چیزهایی که باید در هنگام خرید یک دستگاه اسپرسوساز در نظر بگیرید، چه می‌خواهید شات‌های اسپرسو با کیفیت کافی‌شاپ و نوشیدنی‌های قهوه داشته باشید، یا به دنبال یک شات اسپرسو عالی هستید.

  • پورتافیلتر

پورتافیلتر یا دستگیره‌ی سبد اسپرسوساز وسیله ایست که سبد حاوی قهوه درون دستگاه اسپرسو ساز توسط آن نگه داشته شده و بر اثر فشار قهوه اسپرسو به دست آید. مدل های نیمه اتوماتیک نیز از سبک های مختلف پورتافیلتر استفاده می کنند. رده پایین تقریباً همیشه از سبدهای فیلتر تحت فشار در پورتافیلترهای خود استفاده می کنند. سبدهای تحت فشار کرم مصنوعی ایجاد می کنند و به باریستای خانگی این تصور نادرست را می دهند که ضربه ای عالی زده اند. سبدهای بدون فشار به شما این امکان را می دهند که تکنیک خود را کامل کنید و شوت های عالی بکشید.

سبدهای تحت فشار برای مبتدیانی است که فقط یک فنجان قهوه قوی می خواهند و طعم آن به اندازه راحتی آن مهم نیست. دسته بندی دیگر پورتافیلتر بر اساس قطر سبد است. قطر سبدهای مختلفی وجود دارد، اما در تجربه من، برای کسانی که به دنبال عظمت اسپرسو هستند، پورتافیلتر 58 میلی متری بهترین است.

  • دیگ بخار

بهترین دیگ‌ها از برنج ساخته می‌شوند و هرچه دیگ بزرگ‌تر باشد، آب گرم بیشتری خواهید داشت، بنابراین تعداد شات‌های پشت سر هم بیشتر می‌شود. یک دستگاه دیگ بخار دوتایی مانند سیلویا پرو به شما امکان می دهد همزمان شات ها را بکشید و شیر بخارپز کنید که با یک دیگ نمی توانید انجام دهید. اما یک دستگاه دیگ بخار دوگانه بسیار گرانتر از یک دیگ بخار است.

  • کنترل دما
بیشتر بخوانید  انواع آسیاب دستی و کاربرد آنها

اسپرسو یک روش دم کردن بسیار دقیق است و دمای استخراج از اهمیت بالایی برخوردار است. ماشین های ارزان قیمت دارای یک ترموستات داخلی خواهند بود که وقتی آب در دیگ به دمای مطلوب رسید عنصر گرمایش را متوقف می کند.

مشکل این راه حل این است که اجزای دستگاه دارای اینرسی حرارتی هستند. آنها حتی زمانی که ترموستات المنت گرمایشی را خاموش می کند، گرما را منتقل می کنند. این بدان معنی است که دیگ بخار بیش از حد گرم می شود و دمای بهینه می رود. این مشکل با PID حل می شود. PID راه حل کنترل دما بهتری است که با نزدیک شدن به دمای مورد نظر، مقدار گرمایش را کاهش می دهد. به این ترتیب، گرمای بیش از حد ناچیز خواهد بود. اگر در مورد طعم شات های خود جدی هستید، برای این ویژگی اهمیت خاصی قائل شوید.

  • فشارسنج

فشارسنج ابزار مفیدی است که به شما امکان می دهد فشار را هنگام ریختن شات مشاهده کنید. اگرچه ضروری نیست، اما می تواند تخمین خوبی از فشار به شما بدهد، اما حجم پیمانه نیز می تواند به عنوان یک نشانگر عمل کند.

  • آسیاب قهوه

ماشین های اتوماتیک و فوق اتوماتیک دارای آسیاب داخلی هستند. کیفیت این آسیاب شات اسپرسوی شما را می سازد یا می شکند. به طور معمول، آسیاب های فرز سرامیکی نسبت به دستگاه های مجهز به فرزهای مخروطی فولادی کم صداتر هستند. اگر به دنبال بهترینها در شات های اسپرسو هستید، توانایی تنظیم دقیق اندازه آسیاب،  چیزی است که باید به دنبال آن باشید.

  • پمپ

در مورد پمپ موجود در دستگاه اسپرسوساز موارد قابل کنترل کمی وجود دارد. استاندارد امروز در اسپرسو 9 بار فشار است که نرمال شده است. این بدان معناست که اکثر ماشین ها دارای یک شیر فشار بیش از حد هستند که اگر فشار از 9 بار فراتر رود باز می شود.

ماشین های تبلیغاتی تولید کنندگان زیادی را می بینید که مجهز به پمپ های 15 بار هستند. علاوه بر قابلیت اطمینان، مزیت چندانی ندارد. کارکردن یک پمپ 15 بار با فشار 9 بار شاید فشار کمتری به پمپ وارد کند. اما اگر کیفیت پمپ بد باشد، این موضوع مهم نخواهد بود. بنابراین شاید به جای انتخاب یک پمپ بزرگ، به گرفتن آمار در مورد قابلیت اطمینان دستگاه پایبند باشید.

در اسپرسو خانگی دو دسته الکتروپمپ وجود دارد: پمپ ارتعاشی و پمپ پره ای چرخشی.

پمپ های ارتعاشی ارزان هستند، به راحتی قابل تعویض و کوچک هستند. آنها بلندتر از پمپ های چرخشی هستند و در مقایسه با آنها طول عمر کمتری دارند. پمپ‌های چرخشی کمی گران‌تر هستند، اما در مقایسه با پمپ‌های ارتعاشی، عمر طولانی‌تری دارند و بی‌صدا عمل می‌کنند. آنها بزرگتر هستند، بنابراین به طور خودکار به فضای بیشتری در داخل دستگاه اسپرسوساز نیاز دارند.

  • سر دم یا سرگروه

سر دم کردن ترکیبی از قطعاتی است که اسپرسو در آنجا استخراج می شود، از جمله سر دم، پورتافیلتر و گاهی اوقات سایر اجزای کنترل دما. سر دم بیشتر در زمینه ماشین نیمه اتوماتیک مورد بحث قرار می گیرد، زیرا ماشین های فوق اتوماتیک دارای طرح های اختصاصی هستند و انتخاب یک مدل در مقابل مدل دیگر آسان نیست.

  • مخزن آب
بیشتر بخوانید  مادلر چیست و چه کاربردی دارد؟

اگرچه مهم ترین قطعه یک دستگاه اسپرسوساز نیست، اما مخزن آب می توانددر ساخت اسپرسو شما اختلال ایجاد کند. اگر روند انتخاب شما به تفاوت بین مخازن آب بستگی دارد، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اندازه مخزن به خصوص اگر نوشیدنی های زیادی دم کنید مهم است. تصور کنید که باید هر دو یا سه روز یک بار مخزن را پر کنید.

  • سینی چکه

سینی چکه قابل جابجایی اغلب نادیده گرفته می شود، زیرا برای تنظیم باریستای خانگی اهمیت کمتری دارد. اگر فکر می‌کنید که چندین عکس را در یک زمان می‌کشید، یک سینی قطره‌ای کوچک به دفعات بیشتری نیاز به تخلیه دارد. پایان دنیا نیست، اما هنوز چیزی قابل تامل است.

اطلاعات بیشتر: خرید تجهیزات قهوه

معرفی انواع دستگاه اسپرسوساز

انواع مختلفی از دستگاه های اسپرسوساز وجود دارد که هر کدام هدف متفاوتی دارند و عملکرد متفاوتی دارند. روشی که برای استفاده از دستگاه مذکور برنامه ریزی می کنید، نوع خرید شما را تعیین می کند. برخی از تولیدکنندگان محبوب‌تر از سایرین هستند، و وقتی صحبت از دم کردن اسپرسو می‌شود، اینها مارک‌هایی هستند که به نظر می‌رسد بهترین کارها را انجام می‌دهند:

برویل

برویل یک برند استرالیایی لوازم خانگی است که در سال 1932 تأسیس شد. خط تولید دستگاه اسپرسوساز آنها بخش داخلی است و شامل دستگاه های اسپرسوساز معروف مانند Oracle و Breville Barista Express می شود. آنها همچنین دستگاه های قهوه ساز نسپرسو مانند “Creatista”، “Inissia” و “Vertuo” را تولید می کنند.

رنچیلیو

این برند که توسط رابرت رنچیلیو در سال 1927 تأسیس شد، شروع به تولید دستگاه‌های اسپرسوساز تجاری کرد. Rancilio Silvia یک انسان خوش شانس در بازار داخلی دستگاه اسپرسوساز بود و آنها به پتانسیل آن پی بردند و اخیراً شروع به هدف گیری این بازار کردند.

گاگیا

دستگاه اسپرسوساز گاگی به طور کلی اتوماتیک است و کنترل هایی دارد که استفاده از آنها بسیار آسان است. که توسط آچیل گاگیا شروع شد، هدف دستگاه این بود که تا حد امکان ساده و خوب باشد تا استفاده آسان را انجام دهد. این شرکت همچنین اولین شرکتی بود که اسپرسوساز اهرمی پیستونی را معرفی کرد، به همین دلیل از او به عنوان پدر اسپرسوساز مدرن یاد شد.

دلونگی

فرقی نمی کند به دنبال یک اسپرسوساز فوق اتوماتیک باشید یا یک دستگاه دستی، دلونگی برای همه چیز یک مدل دارد. دلونگی احتمالاً مدل های داخلی بیشتری نسبت به بسیاری از تولید کنندگان اسپرسو دارد و سعی می کند همه باریستاهای خانگی را جذب کند. بزرگترین مزیت آن اینست که دستگاههای آنها بسیار قابل اعتماد هستند. در صفحه خرید اسپرسوساز دلونگی میتوانید انواع اسپرسوساز دلونگی را مشاهده و اقدام به خرید نمائید.

در پایان …

در مقاله بالا قصد داشتیم نکات مهمی را که در هنگام خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی نیاز بود برای شما فهرست کرده ایم. همچنین با مراجعه به خرید انواع دستگاه اسپرسوساز میتوانید از خرین قیمت دستگاه اسپرسوساز مطلع شده و اقدام به خرید نمائید.

اطلاعات بیشتر: خرید قهوه فوری

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *