طرز تهیه انواع قهوه, مقالات

معرفی نوشیدنی آیس کاپوچینو

معرفی نوشیدنی آیس کاپوچینو

معرفی نوشیدنی آیس کاپوچینو

آیس کاپوچینو یا کاپوچینو سرد یکی از نوشیدنی های پرطرفدار به خصوص در فصل تابستان و روزهای گرم تابستانی می باشد. قطعا شما نام آیس کاپوچینو را در منوی کافی شاپ ها مشاهده کرده اید، طرز تهیه این نوشیدنی پرطرفدار بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی آن را در خانه نیز تهیه کنید. در این مقاله ما به معرفی نوشیدنی آیس کاپوچینو و طرز تهیه آن پرداخته ایم.

آیس کاپوچینو چیست؟

کاپوچینوی سرد یک نوشیدنی بر پایه قهوه می باشد، که با اسپرسو، شیر، یخ و شکر (اختیاری) تهیه می شود. طرز تهیه آیس کاپوچینو تقریبا شبیه به آیس لاته می باشد، اما این دو نوشیدنی با یکدیگر تفاوت هایی دارند. همه نوشیدنی هایی که بر پایه قهوه اسپرسو تهیه می شوند، دارای طبع سرد می باشند، که باعث کاهش گرمای بدن شما می شوند. آیس کاپوچینو نیز به خاطر اینکه از قهوه اسپرسو تهیه می شود و نحوه سرو آن سرد است، در کاهش حرارت بدن شما تاثیر دو چندانی دارد. به همین دلیل شما می توانید در روزهای گرم تابستان آن را تهیه کرده و نوش جان کنید.

مواد لازم برای تهیه آیس کاپوچینو

در سطر زیر به مواد لازم برای تهیه آیس کاپوچینو با اسپرسو اشاره شده است:

 • دو شات اسپرسو
 • نصف لیوان شیر
 • مقداری یخ خرد شده
 • سیروپ (با طعم دلخواه خود)
 • پودر کاکائو، پودر قهوه و یا پودر دارچین جهت تزئین

طرز تهیه آیس کاپوچینو با اسپرسو

شما می توانید آیس کاپوچینو را با اسپرسو و یا قهوه فوری تهیه کنید. در سطر زیر به نحوه تهیه آیس کاپوچینو با اسپرسو اشاره شده است:

 • در مرحله اول تهیه این نوشیدنی خوشمزه ابتدا باید دو شات اسپرسو تهیه کنید. شما می توانید برای درست کردن اسپرسو از اسپرسوساز های دستی، دستگاه اسپرسوساز (که کمی قیمت بالاتری دارد)، موکاپات و یا فرنچ پرس استفاده کنید.
 • در مرحله دوم طرز تهیه آیس کاپوچینو باید کف شیر درست کنید. برای تهیه کف شیر بهتر است، از شیر بدون چربی استفاده کنید. همچنین برای تهیه آن می توانید از دستگاه کف ساز شیر و یا فرنچ پرس کمک بگیرید.
 • در مرحله سوم یک لیوان تهیه کنید و داخل آن را تا نصف یخ خرد شده بریزید. بعد از ریختن یخ خرد شده در داخل لیوان، مقداری سیروپ با طعم دلخواه خود را داخل آن بریزید. سپس به اندازه 2 تا 3 قاشق غذاخوری شیر در داخل لیوان ریخته و در آخر دو شات اسپرسو آماده شده و سرد را به آن اضافه کنید.
 • در مرحله آخر کف شیر آماده شده را به آن اضافه کنید. سپس بر روی آن مقداری پودر قهوه، پودر کاکائو و یا پودر دارچین جهت تزئین بریزید. آیس کاپوچینو شما آمادست و می توانید نوش جان کنید.
بیشتر بخوانید  13 فایده مهم قهوه برای سلامتی

مواد لازم برای تهیه آیس کاپوچینو با قهوه فوری

در سطر زیر به مواد لازم جهت تهیه آیس کاپوچینو با قهوه فوری اشاره شده است:

 • آب گرم
 • قهوه فوری یا قهوه دم کرده بسیار قوی
 • شیر
 • پودر کاکائو
 • سیروپ

طرز تهیه آیس کاپوچینو با قهوه فوری

در سطر زیر به طرز تهیه آیس کاپوچینو با قهوه فوری اشاره شده است:

 • در مرحله اول ابتدا یک یا دو قاشق غذاخوری پودر قهوه فوری را با یک یا دو قاشق غذاخوری آب جوش در یک ظرف یا لیوان کوچک با قاشق به خوبی مخلوط کنید. کمی از خامه تشکیل شده روی آن را به کمک یک قاشق در یک ظرف جداگانه بریزید. یا می توانید به جای انجام این کار از قهوه دم کرده استفاده کنید.
 • در مرحله دوم بعد از مخلوط شدن پودر قهوه فوری با آب جوش آن را داخل مخلوط کن بریزید. بعد به آن یک دوم فنجان شیر، نصف قاشق غذاخوری پودر کاکائو و 2 قاشق غذاخوری سیروپ (با طعم دلخواه) را اضافه کنید. سپس مخلوط کن را به مدت 5 تا 10 ثانیه روشن کنید، تا مواد داخل آن به خوبی با هم ترکیب شوند.
 • در مرحله سوم بعد از مخلوط شدن ترکیبات بالا، یک فنجان یخ به آن اضافه کنید. سپس به صورت مجدد مخلوط کن را روشن کنید تا ترکیبات بالا با یخ به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند و کف کند. در آخر در کف لیوان مقدار کمی سیروپ بریزید و مواد آماده شده را به آن اضافه کنید. سپس خامه قهوه ای را که در یک ظرف نگه داشته بودید بر روی آن اضافه کنید. بعد از اضافه کردن به صورت مجدد ترکیبات را هم بزنید، تا به خوبی با هم ترکیب شوند. در آخر کمی پودر کاکائو، پودر قهوه و یا پودر دارچین جهت تزئین به آن اضافه کنید.

همچنین می توانید به جای اضافه کردن یخ به مخلوط کن، مقداری یخ خرد شده در داخل لیوان بریزید، سپس در کف لیوان مقداری سیروپ با طعم دلخواه اضافه کرده و مواد داخل مخلوط کن را نیز به آن اضافه کنید. در آخر هم خامه قهوه را اضافه کرده و ترکیبات داخل لیوان را هم زده و نوش جان کنید.

تفاوت آیس کاپوچینو و آیس لاته

در سطر زیر به تفاوت های آیس کاپوچینو و آیس لاته اشاره شده است:

 • در تهیه آیس کاپوچینو از کف بیشتر و شیر کمتر استفاده می شود، اما در تهیه آیس لاته از شیر بیشتر و کف کمتر برای تهیه این نوشیدنی استفاده می شود.
 • آیس کاپوچینو به خاطراین که نسبت قهوه به شیر بیشتر می باشد، طعم قوی تر و فوم بیشتری دارد. اما در آیس لاته نسبت شیر به قهوه بیشتر است، به همین خاطر طعم ملایم تری دارد.
 • در آیس کاپوچینو و آیس لاته از به یک میزان اسپرسو یعنی دو شات اسپرسو استفاده می شود. به همین خاطر تقریبا کافئین هر دو نوشیدنی یکسان است. اما شما می توانید در تهیه آیس کاپوچینو به جای دو شات اسپرسو از یک شات اسپرسو استفاده کنید. هر شات اسپرسو 68 میلی گرم کافئین دارد، یعنی دو شات اسپرسو 136 میلی گرم کافئین دارد.
 • یکی دیگر از تفاوت های این دو نوشیدنی در میزان کالری آن است. آیس کاپوچینو به خاطر استفاده از شیر کمتر، کالری کمتری یعنی 61 کالری دارد. اما آیس لاته به خاطر استفاده بیشتر از شیر کالری بیشتر یعنی 92 کالری دارد.
بیشتر بخوانید  طرز تهیه کافه لته

نتیجه گیری

در مقاله بالا ما به شما نوشیدنی آیس کاپوچینو را معرفی کردیم. این نوشیدنی به خاطر طرز تهیه ساده و طعم خوشایند خود به عنوان یکی از نوشیدنی‌های سرد محبوب در سراسر جهان شناخته شده است. که بسیار مناسب برای روزهای گرم تابستان است.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *