مقالات

قهوه بدون رنگ یا شفاف چیست؟

قهوه بدون رنگ یا شفاف چیست؟

قهوه بدون رنگ یا شفاف چیست؟

اولین نوشیدنی قهوه بی رنگ جهان، که یکی از بهترین دستاوردهای دنیای قهوه می باشد، قهوه بدون رنگ یا شفاف است. که به آن Clear Coffee نیز می گویند. این قهوه به خاطر ظاهر جذاب و خاصش توجه دوستداران قهوه را به خودش جلب کرده است. در این مقاله با ما همراه باشید، تا سوال خود را در رابطه با “قهوه بدون رنگ یا شفاف چیست؟” دریافت کنید.

قهوه بدون رنگ چیست؟

نام اختصاری قهوه بدون رنگ CLR CFF می باشد، که اولین بار در منطقه ایالات متحده و بریتانیا تولید شده است. این قهوه توسط دو برادر به اسم های Adam و David که اهل اسلواکی بوده اند، اختراع شده است. قهوه بدون رنگ همان طور که نامش پیداست رنگی ندارد و شفاف است. به همین خاطر از نظر ظاهری شباهت زیادی به آب آشامیدنی دارد. دلیل اختراع این نوع قهوه توسط این دو برادر به خاطر این بود، که هر دوی آن ها جزء طرفداران قهوه بودند که روزی سه فنجان اسپرسو می نوشیدند. به مرور زمان به خاطر به وجود آمدن لکه های رنگی بر روی دندان هایشان تصمیم گرفتند نوعی قهوه تولید کنند که تاثیری بر روی دندان نداشته باشد.

ترکیبات اصلی قهوه بدون رنگ چه می باشد؟

شرکتی که تولیدکننده قهوه بدون رنگ می باشد، همچنان ترکیبات اصلی این نوع قهوه را به مردم معرفی نکرده است. اما این دو برادر اعلام کرده اند، که در ترکیبات قهوه بدون رنگ از هیچ یک از مواد نگهدارنده و رنگ های مصنوعی استفاد نشده است. طبق تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان بر روی این نوشیدنی به این نتیجه رسیده اند، که این قهوه از دانه های 100 درصد عربیکا تهیه شده است.

درست است، که در طی مراحل آماده سازی این قهوه مقدار قابل توجهی کافئین خود را از دست می دهند. اما جای نگرانی نیست، چون برای کمبود جبران این موضوع مقدار قابل توجهی کافئین با کیفیت به آن اضافه می شود. همچنین گفته شده است، که این قهوه شبیه به روش دم سرد دم آوری می شود. به همین دلیل میتوان گفت، که طعم آن شبیه به آیش کافه ها می باشد. اما طعم این قهوه نسبت به آیس کافه ها به خاطر استفاده از مواد درجه یک بهتر می باشد.

مشخصات قهوه بدون رنگ چیست؟

از نظر ظاهری قهوه های بدون رنگ در بطری های شیشه ای تولید و وارد بازار می شود. حجم این قهوه در این بطری ها حدود 200 میلی لیتر می باشد. یکی از دلایل پرطرفدار بودن این نوشیدنی این است، که هر بطری آن حدود 4 برابر یک شات اسپرسو کافئین دارد، یعنی حدود 100 میلی گرم کافئین در هر بطری آن وجود دارد. به همین خاطر میزان کافئین موجود در این قهوه مشابه کافئین موجود در قهوه معمولی می باشد.

بیشتر بخوانید  همه چیز درباره قهوه استارباکس

یکی دیگر از ویژگی خاص این قهوه این است، که در درون این نوشیدنی از هیچ ماده شیرین کننده ای مانند شکر و هیچ چربی مضری استفاده نشده است. افراد بعد از نوشیدن این قهوه حدودا 5 میلی گرم سدیم و 4 کالری انرژی جذب خواهند کرد.

یکی دیگر از ویژگی های این قهوه این است، که افرادی که هر روز صبح عادت به نوشیدن قهوه قبل از شروع روز خود دارند ولی زمان کافی برای درست کردن قهوه را ندارند می توانند این نوشینی را خریداری کرده و آن را نوش جان کنند. همچنین از دیگر ویژگی های این قهوه این است، که میتوانید آن را با شیر ترکیب کرده، سپس نوش جان کنید. بهتر است بدانید، که این محصول پرطرفدار در بعضی از سایت های اینترنتی حدود 6 دلار به فروش می رسد.

نتیجه گیری

در مقاله بالا به سوال “قهوه بدون رنگ یا شفاف چیست؟” پاسخ داده شده است. شما می توانید با خواندن مقاله بالا با این نوع قهوه آشنا شده و سوال خود را در رابطه با این نوشیدنی دریافت کنید. در نتیجه میتوان گفت، که این نوشیدنی قهوه ای می باشد، که هیچ رنگی ندارد. اما همه خصوصیات قهوه را دارد، تنها تفاوتش با قهوه این است، که بر روی دندان های مصرف کننده هیچ لکه ای باقی نمی گذارد. همچنین لازم به ذکر است، که این نوشیدنی جذاب هنوز به صورت گسترده در جهان تولید نشده، به همین خاطر این قهوه هنوز در کشور ایران نیز وارد نشده است. تنها در دو کشور ایالات متحده و بریتانیا به فروش می رسد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *