مقالات

میزان کالری انواع قهوه

میزان کالری انواع قهوه

قهوه و میزان کالری انواع قهوه

قهوه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در کل جهان است، که تا حد زیادی دلیل مصرف زیاد آن کافئین موجود در آن می باشد. اما آیا میزان کالری انواع قهوه را می دانید؟ افراد زیادی هستند که قهوه را برای کافئین می نوشند، اما افراد زیادی نیز هستند که آن را می نوشند زیرا از طعم آن لذت می برند. مهم نیست دلیل شما چیست، شاید برایتان جالب باشد که بدانید انواع قهوه با مقادیر کالری متفاوتی وجود دارند.

 قهوه یک نوشیدنی محبوب و فوق العاده است که بسته به نوع آن و مقدار شکر یا شیری که به آن اضافه می کنید، حاوی حدود 0 تا 300 کالری در هر فنجان (12 اونس) است. قهوه ساده می تواند انرژی را افزایش دهد  و تقریباً کالری ندارد. با این حال، افزودنی‌های رایجی مانند شیر، شکر و طعم‌دهنده‌های دیگر کالری بیشتری را به همراه دارند.

آیا قهوه بدون کافئین وجود دارد؟

اگر می خواهید یک قهوه بدون کالری بنوشید، یک اسپرسو بخورید. در هر فنجان معمولی اسپرسو فقط یک کالری وجود دارد. Long Black سه کالری، در حالی که پیکولو لاته با شیر حاوی ۴۶ کالری است. پس آنچه به قهوه اضافه می کنید، تفاوت در محتوای کالری ایجاد می کند.

تعداد کالری یک نوشیدنی قهوه بستگی به نوع نوشیدنی و همچنین مقدار آن دارد. وقتی موادی از جمله: شیر، خامه، شکر و… اضافه می کنید کالری نوشیدنی بالا و میزان کالری موجود آن متغییر می شود، از آنجایی که قهوه به طور طبیعی یک نوشیدنی تا حدودی تلخ است اکثر مردم آن را شیرینش می کنند.

افزودنی های کالری دار به قهوه

برای شروع با یک فنجان قهوه دم کرده ساده بدون هیچ مواد اضافه ای میل کنید، که تقریباً دو کالری و بدون چربی است. اگر یک قاشق غذاخوری نصف و نیمه شکر به قهوه اضافه کنید برابر با 20 کالری است، یک قاشق غذاخوری کامل شکر 49 کالری و خامه فرم گرفته 52 کالری می باشد. اگر از شیر بدون چربی استفاده کنید 5 کالری اضافه می شود.

 

کالری انواع قهوه

  • قهوه سیاه

باور کنید یا نه، قهوه سیاه نسبت به نوشیدنی های دم کرده کافئین کمتری دارد. زیرا فقط دانه های قهوه همراه با آب است. کل کالری یک فنجان قهوه دم کرده ساده کمتر از 5 کالری است و هیچ گونه چربی ندارد.

  • LATTE

یک فنجان متوسط ​​​​لاته کوچک (تقریباً با 220 میلی لیتر شیر معمولی) بدون شکر اضافه شده حدود 120 کالری دارد، این مقدار یک مقدار ایده آل برای یک میان وعده کامل به حساب می آید، اما اگر به آن شکر نیز اضافه کنید، حدود 16 کالری به ازای هر قاشق چای خوری کالری اضافه می شود.

  • کاپوچینو

یک کاپوچینوی تهیه شده از شیر بدون چربی، حدود 68 کالری دارد. شیری که برای افزودن به قهوه انتخاب می کنید، می تواند تفاوت زیادی در کالری دریافتی شما ایجاد کند. یک فنجان شیر معمولی 150 کالری دارد.

  • KOPI C

یک فنجان کوچک Kopi C (قهوه با شیر تبخیر شده و شکر است) حدود 90 کالری در خود دارد، در حالی که Kopi با شیر غلیظ و چربی بالا دارای 135 کالری است.

  • قهوه سرد

کالری iced coffee یا همان قهوه سرد بسته به افزودنی ها و مواد افزودنی که به آن اضافه می کنید دارد، کالری دریافتی شما می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال دو قاشق غذاخوری خامه فرم گرفته 101 کالری به قهوه شما اضافه می کند.

  • موکا

با اضافه شدن شکلات به این نوشیدنی، 1 فنجان موکای شما کالری برابر با 197 دارد و این در صورتی است که خودتان آن را درست کنید. قهوه‌های موکا که در کافه تهیه می‌شوند، حتی با شیر بدون چربی بدترین آسیب‌رسان هستند و معمولاً بیش از 250 کالری در آنها وجود دارد.

  • قهوه فوری

یک ساشه ساده قهوه فوری را می توان به سرعت در خانه تهیه کرد، که کالری بیشتری نسبت به یک فنجان قهوه سیاه دم کرده ندارد، به طوری که حدود 5 کالری در هر فنجان است.

بیشتر بخوانید  پرتافیلتر چیست؟

 

جدول کالری انواع قهوه

از آنجایی که یک فنجان قهوه با دم کردن دانه های قهوه تهیه می شود، بیشتر حاوی آب است و بنابراین کالری کمی دارد. گفته می شود، همه نوشیدنی های تهیه شده با قهوه کم کالری نیستند. جدول زیر تعداد تقریبی کالری در نوشیدنی های مختلف قهوه را نشان می دهد.

نوشیدنی

میزان کالری  در هر 8 اونس (240 میلی لیتر)

قهوه سیاه

2

قهوه سیاه سرد

2

اسپرسو

20

قهوه دم کرده

2

قهوه با 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) خامه

32

قهوه با 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) شیر بدون چربی

7

قهوه با نصف قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) و یا 1 قاشق چایخوری شکر

38

لاته با شیر بدون چربی

72

لاته با شیر پر چرب

134

کاپوچینوی بدون چربی

46

ماکیاتو بدون چربی

52

موکای بدون چربی

129

نتیجه گیری

میزان کالری انواع قهوه با یکدیگر متفاوت می باشد. همانطور که می بینید، اسپرسو حاوی کالری بیشتری نسبت به قهوه دم کرده است، زیرا غلیظ تر است. با این حال، یک شات اسپرسو معمولاً تنها 1 اونس (30 میلی لیتر) است که تقریباً 2 کالری دارد.

علاوه بر این، نوشیدنی‌های قهوه‌ که با شیر و شکر تهیه می‌شوند، نسبت به قهوه ساده کالری بسیار بیشتری دارند. به خاطر داشته باشید که تعداد کالری یک نوشیدنی قهوه مبتنی بر شیر، بستگی به نوع شیر مصرفی (میزان درصد چربی شیر) دارد.

اگر مراقب کالری دریافتی خود هستید، یا سعی می کنید وزن خود را کاهش دهید، ممکن است بخواهید نوشیدنی های قهوه که دارای مقادیر بیش از حد قند، شیر، خامه یا طعم دهنده هستند را محدود و از خوردن آن ها اجتناب کنید.

علاوه بر کالری، نوشیدنی های قهوه که شیرین هستند، معمولاً دارای قند افزوده شده بالایی هستند. مصرف بیش از حد قند افزوده طی مدت زمانی خاص ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازد و با مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی، چاقی و قند خون روبه رو شوید.

 

3.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *